Kupowanie pojazdu używanego to jedno z najczęstszych rozwiązań, na jakie decydują się nasi rodacy, gdy planują wymieniać samochód. Wynika to nie tylko z faktu, że same auta i ich serwisowanie jest znacznie tańsze, ale ma dość często związek ze stopniem doświadczenia przyszłego kierowcy. Kierowcy początkujący, czujący się jeszcze niezbyt pewnie na drogach, preferować będą przede wszystkim samochody używane http://mobilekspert.pl, by w razie ich usterki, koszty naprawy były niższe.
Starsze modele są dość często także bardziej ekonomiczne, niż te nowoczesne, a to oznaczać może niższe koszty eksploatacji pojazdów. Przed samym podpisaniem umowy, ważne jest jednak dokładne sprawdzenie samochodu, by uniknąć przykrych niespodzianek. W poniższym artykule postaramy się przedstawić kilka popularnych „mitów”, z jakimi bardzo często mogą spotkać się potencjalni nabywcy używanych aut.
Jednym z mitów jest informacja o niższym przebiegów – przeciętny kierowca przejeżdża w ciągu roku 25 tys. km w ciągu roku, co oznacza, iż 100 tys. km przebiegu przy dwudziestoletnim aucie nie jest czymś zwyczajnym.
O brak uczciwości można także posądzać sprzedających, przekonujących do bezwypadkowości pojazdu, który wyraźnie był spawany.